Liste Müjdesi: Coinbase, Bu 3 Altcoin’i Vadeli İşlemlere Ekleyecek!

Kripto para piyasası dünkü kan banyosunun ardından bugün yaralarını sarmaya çalışıyor. Lider kripto Bitcoin 59 bin dolar seviyesine çıkarken, altcoin’ler de genel olarak yükselişe geçti. Bu pozitif atmosferde önde gelen kripto borsası Coinbase’in vadeli işlem kolu Coinbase International’dan 3 altcoin’e liste müjdesi geldi. Borsa, AR, HBAR ve THETA için sürekli sözleşme ticaretini başlatacağını duyurdu. Tokenlerden birisi duyuruya olumlu tepki verdi.

Coinbase, AR, HBAR ve THETA’yı vadeli işlem listesine ekliyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa bugün yeşil bölgeye girmeyi başardı. Bitcoin ve altcoin’ler kayıplarını telafi etmeye çalışırken liste haberleri de gelmeye devam ediyor. Sın bir gelişmede, Coinbase International, AR, HBAR ve THETA sürekli sözleşme işlemlerini 9 Mayıs’ta TSİ 12:30’da veya sonrasında başlatacağını duyurdu. Bu bağlama borsa, şu açıklamayı yaptı:

CoinbaseIntExch, Coinbase International Exchange ve Coinbase Advanced’de Arweave, Hedera ve Theta sürekli vadeli işlemleri için destek ekleyecektir. AR-PERP, HBAR-PERP ve THETA-PERP piyasalarımızın açılışı 9 Mayıs 2024 tarihinde TSİ 12:30’da veya sonrasında başlayacaktır.

Altcoin fiyatları nasıl tepki verdi?

Gelişmeye ilgili tokenlerden AR fiyatı olumlu tepki verdi. Coinbase duyurusunun ardından AR fiyatı 33 doların üzerine çıktı. Token daha sonra irtifa kaybetse de yüksekten uçmaya devam ediyor. Yazı sırasında AR, günlük bazda %21’in üzerinde artışla 32,60 dolardan işlem görüyordu.

AR günlük fiyat grafiği. Kaynak. CoinMarketCap

Bununla birlikte Coinbase duyurusu diğer tokenleri ciddi anlamda etkilemedi. HBAR fiyatı değişmeden kalırken, THETA hafif artış gördü.

JPMorgan: Piyasadaki satışı bireysel yatırımcılar yönlendirdi

Wall Street devi JPMorgan (JPM), olumlu katalizörlerin eksikliği ve bireysel dürtüsünün ortadan kalkması nedeniyle yakın vadede kripto para piyasalarına yönelik temkinli duruşunu koruduğunu söyledi. Banka, bireysel yatırımcıların Nisan ayında hem kripto hem de hisse senedi varlıklarını sattığını belirtti. Ayrıca, spot Bitcoin borsa yatırım fonlarında (ETF’ler) çıkışlar olduğunu kaydetti. Bankanın halihazırda belirlediği üç engel hala yerinde duruyor. Bunlar: yüksek konumlandırma, altın ve tahmini Bitcoin üretim maliyetine kıyasla yüksek Bitcoin fiyatları ve durgun kripto girişim sermayesi (VC) finansmanı.

Raporda analistler, kripto para piyasalarının son haftalarda önemli ölçüde kâr elde ettiğini belirttiler. Ayrıca, bireysel yatırımcıların satışlarda kurumsal yatırımcılardan daha büyük bir rol oynadığı not ettiler. Bitcoin Nisan ayında %16 düşerek Haziran 2022’den bu yana en büyük aylık düşüşü gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x