‘Futbolcu fabrikası olacağız’

Türkiye Futbol Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 22 Eylül 2023 tarihinde imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilen Futbol Gelişim Projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı dün Riva’da gerçekleştirildi.

“Dersimiz Futbol” teması altında Gençlik ve Spor Bakanlığı Kamp ve Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin yanı sıra TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, Erkek A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Kadın A Milli Takım Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, Milli Takım teknik heyet ve oyuncuları, 6-14 yaş grubunda projeye dahil olan 500 öğrenci ve öğretmenler ile davetliler katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak yaptığı konuşmada Futbol Gelişim Projesi kapsamında konulan hedeflere adım adım ilerlediklerini söyledi. Bak, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Güzel işler oluyor. Güzel bir proje. Bu güzel işi yürüteceğiz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasının kendileri için heyecan dolu geçtiğini söyledi. Bakan Tekin, “Çocukların akademik başarılarının yükseltilmesini merkeze aldık. Daha önce 2 yıl boyunca Spor Bakanlığı’nda çalıştım. Ben Türkiye’de sportif altyapının küçük yaşlardan itibaren geliştirilmesi gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

İş birliği protokolünün kağıtta kalmaması için hemen harekete geçtiklerini vurgulayan TFF Başkanı Büyükekşi, “6 ay gibi kısa bir sürede 16 pilot ilimizde 500 bine yakın çocuğumuzu futbol ile tanıştırdık. Yeni hedefimiz 1 milyon. İnşallah Türkiye bir futbolcu fabrikası olacak” ifadelerini kullandı.

Toplu aile fotoğrafının ardından bilgilendirme toplantısı için İstanbul’da bulunan çocuklar, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde maç yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x